19.12.2014

Wspieramy szczytne cele – kalendarz „Pieskie życie”

Weronika, która na co dzień pracuje w Dziale Marketingu Ceneo, oraz grupa zaangażowanych na rzecz zwierząt osób, przygotowali dla Fundacji Dwa Plus Cztery kalendarz z pieskami, którego sprzedaż wesprze finansowo działania tej organizacji.

Okładka kalendarza „Pieskie życie”, wspierającego Fundację działającą na rzecz naszych braci mniejszych.

Ceneo.pl jest sponsorem kalendarza – to między innymi dzięki naszemu serwisowi możliwe było jego wydrukowanie.

Kalendarz był również sprzedawany w siedzibie Ceneo. Zyski zasilą konto Fundacji.

Weronika jest jedną z pomysłodawczyń i inicjatorek kalendarza, autorką ilustracji zdobiącej marzec; wykonała także skład całej publikacji. Ilustracje do pozostałych miesięcy stworzyli inny ilustratorzy.

Na marcowej karcie kalendarza widzimy Rufusa –12-letniego psiaka, który stracił dom po śmierci swojego opiekuna.

Po stronie lewej Rufus do ilustracji wykonanej przez Weronikę, po prawej nieśmiały Maniek.

Weronika twórczo ozdobiła zdjęcie grafikami do związku frazeologicznego „nie wywołuj wilka z lasu”, co jest bezpośrednim nawiązaniem do wyglądu Rufusa oraz historii, która przytoczyła nam w rozmowie:


„Kiedy tylko zobaczyłam Rufusa, od razu wiedziałam, że to wilk, do którego dorysuję drzewa i podpiszę „nie wywołuj wilka z lasu”. Rufus skojarzył mi się z bajką, którą tato czytał mi w dzieciństwie. „Dziewczyna i wilk” z fińskich baśni ludowych „Ptaki Czarownicy” opowiada o dobrym wilku (który tak naprawdę jest księciem). Bajka ma szczęśliwe zakończenie i mam nadzieję, że dla Rufusa los również będzie przychylny”.


Rufus to starszy psiak, który wcześniej mieszkał na działkach ze swym bezdomnym opiekunem. Kiedy opiekun trafił do szpitala, Rufus został sam, ale na całe szczęście zaopiekowali się nim dobrzy ludzie. Marcowy wilk – podobnie jak pozostałe pieski z kalendarza – szuka domu, w którym zazna ciepła i miłości.

Bohaterowie stycznia i lutego – Toto i Rafi.


Reksio zwany także Czesławem i Parys, który szczęśliwie już znalazł dom.


Zabójczo przystojny Szarik oraz nie mająca parcia na szkło Myszka – bohaterowie lipca i sierpnia.

400 sztuk kalendarza już trafiło do sprzedaży. Cały pozyskany dochód zostanie przeznaczony na pomoc psiakom, podopiecznym Fundacji.

Jesteśmy dumni, że jako Ceneo mogliśmy wesprzeć tę szczytną inicjatywę.

Listę miejsc, gdzie można zakupić kalendarz i wspomóc psiaki ze schroniska, można znaleźć na stronie Grupy Społem – twórców kalendarza.

Weronika prywatnie jest wielką miłośniczką czworonogów, ma już 2 psy: 3-letnią Truflę i 16-letniego Krecika (oczywiście ze schroniska) oraz kotkę Muffinkę.

Tagi: