23.05.2018

, , , ,

Spotkanie z fizjoterapeutami w Ceneo.pl

Dobre samopoczucie w pracy to podstawa, ale jak tu mówić o świetnym nastroju kiedy boli kark lub plecy? Dlatego właśnie, słuchając potrzeb naszych pracowników, 22 maja odbyło się spotkanie z fizjoterapeutami, którzy opowiedzieli jak pracować, aby uniknąć bólu oraz co robić żeby o siebie dbać.

Długie i nieprawidłowe siedzenie przed komputerem może powodować ból i dyskomfort oraz prowadzić do ciężkich zaburzeń takich jak zespół cieśni nadgarstka czy przepuklina kręgosłupa, dlatego zaproszeni fizjoterapeuci opowiedzieli naszym pracownikom jak ważna jest ergonomia i właściwa postawa podczas pracy przy biurku. Dodatkowo pokazali kilka przydatnych ćwiczeń rozluźniających, pomagających pozbyć się dyskomfortu i dolegliwości spowodowanych przeciążeniem mięśni. Opowiedzieli także o pinoterapii, a także medycynie wschodniej, a dwójka naszych pracowników mogła spróbować zabiegu akupunktury.

Podsumowując, teraz nasi pracownicy wiedzą na co zwracać uwagę i czego unikać podczas pracy oraz jak radzić sobie z bólem, gdy już się pojawi.

 

Tagi: , , ,