22.07.2016

,

Japoński dzień w Ceneo

Dzisiaj w Ceneo zagościły prawdziwie japońskie klimaty i smaki. Magda, lipcowy Mood Manager, zorganizowała dla nas ucztę z sushi, a Adam na spotkaniu z cyklu Ceneo inspiruje opowiedział o swojej niedawnej podróży do Japonii.

Szczęśliwy przypadek zrządził, że udało się połączyć dwie firmowe inicjatywy w jeden japoński piątek. Dzięki temu mogliśmy nie tylko zakosztować jednego z najbardziej znanych specjałów tamtejszej kuchni, ale także nieco bardziej poznać jeden z ciekawszych zakątków świata.

Nie mogłam sobie odmówić i nie zostać na chwilę Mood Managerem. A nie byłabym sobą, gdybym nie zrobiła „czegoś japońskiego”.

– Magda, Dział Administracji, lipcowy Mood Manager

Przygotowania w kuchni

Zaproszone przez Magdę Sebu Sushi przygotowało aż 150 pysznych rolek

IMG_8842

Do wyboru było kilka wariantów futomaki oraz uramaki. Nieprzekonani do surowej ryby mogli wybrać smażony odpowiednik lub opcję wegetariańską.

Kolejka po sushi w kuchni

Sushi zniknęło z kuchni w mgnieniu oka. Załoga Sebu Sushi sprostała nielada wyzwaniu nakarmienia całej firmy.

Kolega pierwszy raz próbuje sushi

Zwarci i gotowi na nowe doznania smakowe

Kiedy już każdy skonsumował swój zestaw, mógł udać się na spotkanie z Adamem, podczas którego oglądaliśmy zdjęcia z jego wyprawy do Kraju Kwitnącej Wiśni. Słuchaliśmy o tamtejszej nietypowej kulturze, podróżowaniu miejscową komunikacją, japońskiej kuchni i różnych smaczkach, które Adam zarejestrował w czasie swoich wakacji.

Powróciłem niedawno z 10-dniowej podróży do Japonii, kraju samurajów, zagłębia gier wideo i wcale nie tak przedziwnego jedzenia. Chciałem opowiedzieć o tym jak konserwatywna kultura tworzy zgrany duet z, czasami komicznych wręcz rozmiarów, kapitalizmem.

– Adam, Dział Rozwoju Treści, gospodarz japońskiego Ceneo inspiruje

Jedna z ciekawostek na temat transportu w Japonii

Adam mówił o różnych zjawiskach w Japonii, które dla nas są zupełnie egzotyczne

Zdjęcia z Tokio - wielkie kolorowe centra handlowe

Mogliśmy podziwiać pełne kolorów zdjęcia z Tokio, ale także fotografie z górskiego miasteczka zdala od zgiełku metropolii

Piękne dzięki dla Magdy i Adama za mega zaangażowanie! Ciekawe jaki kraj zagości u nas następnym razem…

Tagi: , , ,