30.09.2016

Dyplom z tajników e-handlu – Ceneo partnerem kolejnej edycji studiów podyplomowych na Uniwersytecie Ekonomicznym

Po ubiegłorocznym sukcesie kierunku „Zarządzanie projektami e-commerce”, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu w ścisłej współpracy z Ceneo.pl uruchamia jego druga edycję, oraz – równolegle – nowy kierunek „E-biznes – organizacja i zarządzanie”. Oba kierunki swoim patronatem objęła Polska Izba Gospodarki Elektronicznej, a do grona partnerów, obok kontynuujących współpracę Unity i Interaktywnie.com dołączyły Shoper, Pixers oraz Neo24.


Polski rynek e-commerce dynamicznie rośnie, a wraz z nim zapotrzebowanie na specjalistów znających jego realia, z umiejętnościami pozwalającymi na efektywne i systemowe prowadzenie projektów w obszarze e-handlu. Nie ma lepszej drogi na zdobycie takiej wiedzy niż kontakt z praktykami i wspólna analiza ich doświadczeń. Jako jedyna uczelnia w Polsce oferujemy taką możliwość na naszych dwóch autorskich kierunkachpodkreśla Anna Marciszewska, kierownik studiów podyplomowych na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.


Wysokie noty wystawiają studiom absolwenci ubiegłorocznej pierwszej edycji „Zarządzania projektami e-commerce”. Doceniają praktyczną stronę zajęć – to właśnie zajęcia z menadżerami firm e-commerce uzyskały najwyższe oceny w ankiecie ewaluacyjnej. Podkreślają także możliwość nawiązanie trwałych relacji – zarówno z wykładowcami, jak i pozostałymi studentami. Takie kontakty są nie do przeceniania – to potencjał dla przyszłych relacji biznesowych.


Studia pomogły mi nie tylko zrozumieć branżę e-commerce, ale także poznać ciekawych oraz kompetentnych ludzi – mówi Paweł Piotrowski, Szef Biura Zarządzania Projektami w X-kom.


Ten kierunek to jeden z najbardziej aktualnych w obecnych czasach. Wykorzystanie przekazanej wiedzy przekłada się na wiele realnych korzyści niezależnie od stanowiska czy branżydodaje Paweł Kubacki, Współwłaściciel marki AutoFitness.


Miałem możliwość poznania wielu ciekawych prowadzących, z którymi do dziś mam kontakt i którzy wspierają rozwój mojego e-biznesupodsumowuje Maciej Arciszewski, Właściciel marek Tapetujemy.pl oraz Arcdeko.pl.


Zarządzanie projektami e-commerce- KLIKNIJ.

E-biznes – organizacja i zarządzanie- KLIKNIJ.

Podczas II edycji „Zarządzania projektami e-commerce” od samego początku słuchacze pracować będą nad projektami, które będą bronić na zakończenie studiów. W ramach indywidualnej pracy studenci nie tylko utrwalą zdobywaną wiedzę, ale nauczą się rozumieć różnorodne zagadnienia i skutecznie implementować je w wybranej przez siebie branży. Część zajęć odbywa się w formule warsztatów w biurze serwisu zakupowego Ceneo.pl. Absolwenci tego kierunku będą znakomicie przygotowani do prowadzenia złożonych interdyscyplinarnych projektów w rozbudowanych organizacjach i firmach.

Z kolei nowy kierunek „E-biznes  – organizacja i zarządzanie” jest dedykowany osobom, które chcą założyć własny sklep internetowy – to kompleksowa pigułka wiedzy od pozyskanie źródeł finansowania, nawiązanie współpracy z producentami i partnerami zewnętrznymi, przez implementację platformy, tworzenie contentu, budowę strategii sprzedażowej, marketing i PR po aspekty prawne i logistykę. Swoim doświadczeniem  podzielą się ze słuchaczami przedstawiciele największych polskich e-sklepów: Neo24 i Pixers, czołowego serwisu zakupowego Ceneo.pl oraz jednego z kluczowych dostawców platform e-commerce Shoper.

Programy obu kierunków studiów zostały przygotowane w ścisłej współpracy z praktykami. Każdy kierunek to cztery bloki zajęć zakończone podsumowaniem prowadzonym przez ekspertów e-commerce z partnerskich firm.

Kadrę wykładowców Uniwersytetu Ekonomicznego wspierać będą najlepsi polscy menadżerowie na rynku e-commerce – warto wśród nich wymienić Dyrektora Zarządzającego Ceneo.pl Marcina Łachajczyka oraz współtwórcę sukcesów portali ekonomicznych Grupy Money.pl Martę Smagę.


Na każdym kierunku w roku akademickim 2016/17 przygotowano 26 miejsc. Rekrutacja trwa do 18.10.2016 roku. Czesne wynosi 4.300 zł na kierunku „Zarządzanie projektami e-commerce” oraz 4500 zł na kierunku „E-biznes – organizacja i zarządzanie. Studia odbywają się w systemie weekendowym. Pierwszy zjazd zaplanowano na 22.10.2016r.

Tagi: , ,