01.06.2017

Drużyna CENEO wjechała na wrocławskie podium Europejskiego Wyzwania Rowerowego!

Puchniemy z dumy! Nasi pracownicy wykręcili 12378 kilometrów, tym samym wjeżdżając na II miejsce we Wrocławiu w Europejskim Wyzwaniu Rowerowym.

Akcję Kręć dla Ceneo zainicjował Tomek z IT i Dominik z Marketingu, a potem… rozkręcili imprezę na dobre! Oto jak wyglądał rowerowy maj w Ceneo:

Na początek powyciągaliśmy rowery z piwnic i zaczęliśmy jeździć do pracy. Pierwsze dni maja były chłodne, ale to nas nie zraziło- szybko znaleźliśmy się na siódmym miejscu w rywalizacji firm i to dodatkowo zmotywowało nas do werbowania nowych członków drużyny. Byli też tacy, którzy mieli wymówkę typu: „Nie jeżdżę, bo nie mam na czym”, ale i na nich znaleźliśmy sposób- wsiedli na rowery miejskie i kręcili jak reszta (Brawo Wojtek, Radek i Witek!).

 

Zaopatrzeni w ceneowe pomarańczowe okulary, opaski odblaskowe i bidony, kręciliśmy już nie tylko na trasie dom-praca, praca-dom, ale także po pracy, spotykając się o 19 i jeżdżąc do późnych godzin wieczornych. Zjechaliśmy pół Wrocławia, od ZOO, po most Rędziński, zahaczając o lotnisko, w grupie siła, a pedałować trzeba było.

 

 

„Kiedy wiesz, że do podium tylko kilkadziesiąt kilometrów, to nie ważne, że boli kolano, że rower nie ma opony, że jesteś stary i brzydki. Zjadasz baton z bananowych wirów, popijasz wodą, wsiadasz na rower i kręcisz ”

-Wojtek, fan tabel i rywalizacji

 

Nagle okazało się, że wkręciliśmy się na czwarte miejsce… Wspomagani batonami energetycznymi, świetnie się bawiliśmy, a dodatkowo motywowała nas walka o podium. Trochę zdrowej realizacji, praca zespołowa i wysiłek fizyczny, integracja. Ostatnia wycieczka, ostatnia mobilizacja i udało się! Drugie miejsce, choć nie do końca w to wierzyliśmy, ale się udało 😉 Aż szkoda, że maj już się skończył… teraz nastał czas odpoczynku, ale coś czuję, że to nie koniec takiego spędzania czasu.

Wypuścić IT z biura – W niektórych obudziło to pokłady kreatywności 😉

 

„Nigdy nie sądziłam, że przejadę 40 km na rowerze za jednym razem i to z uśmiechem na ustach. Prędzej byłam w stanie wyobrazić sobie, że padam z wycieńczenia. Tak się jednak nie działo- po pierwszej wspólnej wyprawie rowerowej przyszła pora na drugą i trzecią. Z innej beczki -Gdyby ktoś mi powiedział, że IT będzie tak kręcić kilometry, nie uwierzyłabym!” – Karolina

 

 

„Te 8 km zmieniło moje życie”

-Jakub, dołączył do Wyzwania 31.05 o 23:45

„Twoje 8 km zmieniło życie nas wszystkich, na zawsze :P”

-Wojtek, o Jakubie, który pomógł wkręcić nas na podium

 

 

Tagi: , , , ,