16.08.2017

Dlaczego zakupy na Ceneo są takie bezpieczne?

Jeśli lubisz zagadki, Twoje oczy są czujne, a umysł zdolny do szukania powiązań i poszlak, to prawdopodobnie praca w dziale Bezpieczeństwa i Jakości sprawiłaby Ci dużo satysfakcji. Skąd to wiem?

Ania i Radek z działu Bezpieczeństwa i Jakości zorganizowali spotkanie i postanowili na przykładach opowiedzieć o jasnych i ciemnych stronach swojej pracy. Stworzyli w tym celu listę zachowań, które z pewnością powinny budzić nasze podejrzenia.

Kwestia Bezpieczeństwa jest dla Ceneo kluczowa. Dział Bezpieczeństwa na bieżąco monitoruje sytuacje na Ceneo.pl, nie pozwalając na nieuczciwe praktyki w naszym serwisie. Sklepy są dokładnie weryfikowane, zanim ich oferta pojawi się na Ceneo. Oczywiście wszystko w trosce o naszych Użytkowników, nad którymi dodatkowo roztaczamy ochronny, niebieski parasol w Programie Ochrony Kupujących.

-Zadanie naszego działu w Ceneo można zamknąć w jednym zdaniu:” Ceneo ma być bezpiecznym miejscem na zakupy”- mówi Ania Woźniak, Lider Działu Bezpieczeństwa Ceneo.pl. -Codziennie monitorujemy sklepy pojawiające się w sieci pod kątem potencjalnych oszustw. Praca ta przypomina prace detektywa: sprawdzamy, analizujemy, śledzimy, wyciągamy wnioski, kontaktujemy się z policją.
W ostatnich miesiącach nasz monitoring wykrył, że w sieci pojawiło się więcej potencjalnych oszustów. Część z nich próbowała się dostać do naszego serwisu stąd pomysł, aby przedstawić kolegom z pracy w jaki sposób weryfikujemy sklepy i skąd wiemy, że sklep to pułapka na wpłacanie pieniędzy.

Wybraliśmy jeden z naszych „specjalnych przypadków” i opowiedzieliśmy historię z happy endem. Wszystko zaczęło się 1 września 2016 roku, w czwartek. Był to spokojny dzień w pracy, koniec wakacji … Co stało się później? Wiedzą tylko uczestnicy piątkowego spotkania w Chillout Roomie 😊 Tylko dla wtajemniczonych.

Metody sprawdzania oraz zasady bezpiecznych zakupów opisaliśmy w naszym magazynie. Aby przeczytać kliknij tutaj.

Tagi: ,