29.09.2017

Ceneo Geek Speak za nami! Zobacz jak wyglądała pierwsza kameralna konferencja IT w biurze Ceneo.pl

Minął tydzień od pierwszej edycji kameralnej konferencji IT Ceneo Geek Speak, a my wciąż nie możemy pozbyć się wrażenia, że to jeden z najlepszych eventów jaki udało nam się ostatnio zorganizować. Zapraszam do obejrzenia zdjęć oraz relacji video.

To był prawdziwy Geek Speak! Tematy dla pasjonatów programowania, żarty, które bawią tylko ludzi z branży czy dyskusje specjalistów, które rozumieją wyłącznie wkręceni w świat IT.

Taki był nasz cel! Stworzyć konferencję, gdzie geeki mogą się spotkać i wymienić doświadczeniami. Podczas prelekcji opowiadaliśmy, jak tworzymy jeden z największych serwisów e-commerce w Polsce. Zaproszeni goście przedstawili najnowsze trendy w programowaniu.

Już przed godziną 15 pojawili się pierwsi uczestnicy konferencji, a nasz Chillout Room zapełnił się głodnymi wiedzy specjalistami IT. Część osób oglądała konferencję z domu, na fanpage Kariera w Ceneo dostępny był live stream. Na pierwszy ogień poszedł Wojciech Guszpit, kierownik zespołu architektów z Ceneo.pl. Dzięki prelekcji Wojtka mogliście dowiedzieć się jak automatyzuje się procesy Ceneo z użyciem Machine Learning i technologii .NET na przykładach z naszego serwisu. Następnie Michał Aniserowicz, którego z pewnością kojarzycie ze strony devstyle.pl, opowiedział o testowaniu scenariuszy wielowątkowych w .NET. Po drugiej prelekcji głód wiedzy został częściowo zaspokojony i można było skupić się na innym głodzie – do dużej kuchni wjechał przepyszny catering przygotowany przez Figa bistro.

Krótka przerwa między prelekcjami była doskonałą okazją do rozmów i integracji. Posileni przepysznymi przekąskami wysłuchaliśmy kolejnego prelegenta. Grzegorz Dudek, kierownik zespołów projektowych z Ceneo.pl, opowiedział jak dokładnie wygląda proces wytwarzania i wdrażania oprogramowania w drugim największym e-commerce w Polsce, jak wyglądało przygotowywanie się do zastosowania właśnie tego modelu oraz jakie zalety i wady ma takie podejście. Ostatnią prelekcję tego dnia poprowadził Tomasz Kopacz. Dowiedzieliśmy się jak budować aplikacje oparte o architekturę mikroserwisową na Azure.

Biorąc pod uwagę, jak szybko rozeszły się miejsca na wydarzenie oraz pozytywny feedback jaki otrzymaliśmy od uczestników, taka konferencja była potrzebna. A my już myślimy nad kolejną edycją.

Tagi: , , , ,